EcoFER

Kaktüs & Sukulent Saksı Toprağı

EcoFER

Kaktüs & Sukulent Saksı Toprağı

EcoFER Kaktüs & Sukkulent Toprağı, yüksek oranda hindistan cevizi kabuğu lifleri ile kırmızı volkanik cüruf ve farklı Sphagnum turba tiplerine ve beyaz turba malçına dayanan bir karışımdır. Bu karışım, alt tabakanın iyi nem geçirgenliğine sahip olmasını sağlamak için eklenir ve köklerin bol miktarda oksijene sahip olmasını sağlar. Bu kompozisyon kaktüsler için çok önemlidir. Kaktüsün doğru besin maddelerini almasını sağlamak için bir miktar gübre eklenmiştir.

Kaktüs & Sukulent Toprağımız;

  • Geliştirilmiş formül.

  • Sadece kaktüs ve sukulent yapılı bitkiler için geliştirilmiş profesyonel özel karışım.

  • Yüksek kaliteli hindistan cevizi kabuğu lifleri ve kırmızı volkanif cüruf. Özellikle iyi nem geçirgenliği ve köklerin bol miktarda oksijene sahip olmasını sağlar.

Bileşenler:

Ana Bileşenler:

 

NPK gübreleri, kireçtaşı ve kırmızı volkanik tüf içeren hindistan cevizi kabuğu lifleri.

 

pH: 5,5 - 6,5

Tuzluluk Oranı: EC ms/cm 1,0 – 1,5

Organik Madde (%): 75 - 80

Ambalaj Şekli

3 Litrelik Ambalajlarda.

Miktar

3 Litre

EAN Kodu

8681967002102

Ambalaj

100 Adet

80x80cm Karton Kutu

Ürün Kodu

002102

İçerik:

  • Azot (N) 50-300 mg/l

  • Fosfat (P2O5) 80-300 mg/l

  • Potasyum (K2O) 80-400 mg/l

TE - Mn, Cu, Mo, B, Zn, Fe

Kullanım Talimatları:

1

EUFL_icon_bewaessern_duengen_edited.jpg

2

Yaşlarına ve büyüme oranlarına bağlı olarak, kaktüs ve sukulentlerin toprak değişimleri 

her 1-3 yılda bir tekrarlanmalıdır.  Saksı için en uygun zaman Mart ve Mayıs ayları arasındaki bahardır. Çiçeklenmeden önce veya hemen sonra. Eski saksılarından çıkarılması daha kolay olduğu için bitkileri kuru bir halde nakletmek en iyisidir. 

Muhtemelen kendinizi yaralanmalardan korumak için gazete, kumaş veya köpüğü bitki gövdesinin etrafına sarın. Eski, ölü kökleri ve gevşek toprağı dikkatlice çıkarın. Yeni saksınızı EcoFER Kaktüs & Sukulent Toprağı ile biraz doldurun, bitkiyi dikkatlice yerleştirin , boşlukları toprakla doldurun ve hafifçe bastırın.

Türlere bağlı olarak, sulama 2-4 hafta sonra gerçekleşir. İhtiyaçlara göre yeniden gübreleme için EcoFER Sıvı Kaktüs & Sukulent Besini ile gübrelemenizi öneririz .