EcoFER

Premium Solucan Gübresi

EcoFER

Premium Solucan Gübresi

Solucan Gübresi, hemen uygulama ertesi toprağın su tutumunu artıran, bitkinin mevcut stresini gideren ve ihtiyaç duyduğu besin eksikliğini tamamlayan doğal, organik maddece yüksek yapılı bir gübredir. Toprağı havalandırır, besler ve kimyasal gübrelerin aksine yaşayan toprağı öldürmez, aksine zenginleştirir. Doğal bir gübre olmasına rağmen tamamen kokusuz olduğundan iç ve dış mekanda sadece yüksek verim almak isteyeceğiniz sebze ve meyvelerinde değil süs ve salon bitkilerinizde de rahatlıkla kullanabileceğiniz bir gübredir.

 

Solucan, toprak ve bitki zincirinin en kilit halkasıdır. Gübresi, yararlı mikroorganizmalar, mikro elementler, yararlı mantarlar, bitkinin yapraklarının yeşerip gelişmesi, gövdesinin kalınlaşması için ihtiyaç duyduğu azotu topraktan almasına yarayan bakteriler, hastalıklara direnç kazanmasına katkı sağlayan enzimlerle doludur. Uygulamadan hemen sonra bitkilerde yaprak sararmaları, çiçek ve meyve tutumunda yaşanan sorunlar gibi; bitkinin topraktan kendine yararlı demir, bor, magnezyum, çinko gibi mikro elementleri alamamasından kaynaklı eksiklikler kısa sürede giderilir. Bitkiler toprak kalitesindeki artıştan dolayı stresten kurtulur, yeni kökler geliştirmeye, besinleri daha iyi alıp, kendilerini beslemeye başlarlar.

Kullanım ve Saklama Koşulları:

Solucan Gübresinin kullanımı çok pratiktir. 5 litrelik bir saksıya ortalama yarım su bardağı solucan gübresi yeterli olup, açık alanda doğrudan toprağa uygulamalarda, metrekareye 1-1.5 su bardağı (150-200 gr.) vermek ve toprağın üst katmanına çapalayarak karıştırmak yeterlidir. Saksı bitkilerinde özellikle yeni saksı toprağı hazırlarken harcın içine doğrudan katmak çok iyi sonuç verir. Yavaş yarayışlı olduğundan bahar, yaz ve sonbahar girişinde birer kez uygulama yapmak yeterlidir.

 

Serin ve kuru yerde saklayınız. Ağzı açık ambalajları sıkıca kapatınız.

Ambalaj Şekli

1 Kg Ambalajlarda.

Miktar

1 Kg

EAN Kodu

8681967002072

Ambalaj

100 Adet

80x80cm Karton Kutu

Ürün Kodu

002072